Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2013

ΠΑΟΚ 2012 - Αγία Κυριακη 2-2 (Φωτό)

Για την 15η αγωνιστική της Β' Κατηγορίας, ο ΠΑΟΚ 2012, αναδείχθηκε ισόπαλος με την ομάδα της Αγίας Κυριακής με 2-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Κωσταραζίου, μέσα σε δέκα λεπτά κατάφερε να γυρίσει το ματς καθώς στο 50ο - 55ο λεπτό του αγώνα προηγήθηκε με 2-1 με δυο γκόλ, μετά από πολύ καλή και οργανωμένη επίθεση.

Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμό όμως, η Αγία Κυριακή ισοφάρισε και το 2-2 έμεινε ως το τέλος, ωστόσο παράπονα υπάρχουν από τους γηπεδούχους για τον καταλογισμό του δεύτερου γκολ της Αγίας Κυριακής το οποίο προήλθε από θέση offside.

Οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, καθώς η κάθε μία δέχθηκε από μία κόκκινη κάρτα.

Στο συγκεκριμένο παιχνίδι, η ομάδα του Κωσταραζίου είχε στον πάγκο της υπηρεσιακό προπονητή, καθώς ο προπονητής απουσίαζε λόγω εξω-αγωνιστικών υποχρεώσεων.