Πέμπτη 9 Μαΐου 2013

Άγιος Δημήτριος Ασπροκκλησιάς – ΠΑΟΚ 2012: 3-4 (Φωτό κ βίντεο)

Αγγλικό σκορ στο γήπεδο της Ασπροκκλησιάς

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ 2012 απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα της Ασπροκκλησιάς για την 26η αγωνιστική της Β’ Κατηγορίας.

Παρά τον βροχερό καιρό, παίχτηκε ανοιχτό ποδόσφαιρο με αρκετές φάσεις και με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο.

Ο ομάδα του Κωσταραζίου ξεκίνησε δυνατά το ματς και προηγήθηκε στο 15’ με τον Λάκη Τ. έπειτα από ασίστ του Στεργιάκα.

Στο 22’ ήταν η σειρά του Δημήτρη Νατσούλη να βγει τετ α τετ με τον τερματοφύλακα, να πλασάρει ιδανικά και να κάνει το 0-2.

Στη συνέχεια ο Λιάμης στο 34’ έκανε το 0-3 και λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο Λάκης ‘’ξαναχτύπησε’’ κάνοντας το 0-4.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στην ομάδα της Ασπροκκλησιάς, η οποία πέτυχε 3 τέρματα έχασε αρκετές ευκαιρίες και λίγο έλειψε να πάρει την ισοπαλία στη λήξη του αγώνα.

Δηλώσεις στην κάμερα του Kostarazi24 έκανε ο αρχηγός της ομάδος Μιχάλης Κοσκινάρης.