Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2014

10η αγωνιστική Α' Κατηγορίας - Εντός έδρας ''γκέλα'' για τον ΠΑΟΚ Κωσταραζίου. (Αποτελέσματα & βαθμολογία)

Η φτωχή σε παραγωγικότητα τερμάτων ήταν η 10η αγωνιστική καθώς στα 6 από τα 7 ματς που διεξήχθησαν (αναβλήθηκε η αναμέτρηση Παναργειακού-Νταηλάκη), σημειώθηκαν μόλις 18 γκολ, ήταν το κύριο χαρακτηριστικό της 10ης αγωνιστικής.

Ωστόσο, τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής δημιούργησαν νέο ενδιαφέρον στην κορυφή μετά τις απώλειες βαθμών των πρωτοπόρων ΑΟ Κάστωρ και Καλλιθέας.
Συγκεκριμένα, στο γήπεδο των Μανιάκων ο ΑΟ Κάστωρ σκόνταψε στην ισχυρή στην έδρα της ΑΕ Γραμμοχωρίων, αποσπώντας τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1), υποχρεώνοντας τα ''Ελάφια'' στην πρώτη τους απώλεια βαθμών εντός έδρας.
Αναμφίβολα όμως το ματς της ημέρας έγινε στους Αμπελόκηπους όπου η τοπική ''Δόξα'' παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο α’ ημίχρονο (0-2) από την Καλλιθέα, κατάφερε στην επανάληψη να πετύχει την μεγάλη ανατροπή επικρατώντας με σκορ 3-2, υποχρεώνοντας τους φιλοξενούμενους στην Τρίτη συνεχόμενη απώλεια στο πρωτάθλημα.
Στη λεωφόρο των επιτυχιών μετά από δύο αγωνιστικές επέστρεψε ο ''Ηρακλής'' Πολυκάρπης επικρατώντας με σκορ 3-0 του ΠΑΟ Καλοχωρίου, ενώ απροσδόκητο βαθμό παραχώρησε ο ΠΑΟΚ Κωσταραζίου στην αναμέτρησή του με το Νεστόριο (1-1), που ήταν και ο πρώτος βαθμός εκτός έδρας για τους φιλοξενούμενους. Μάλιστα οι γηπεδούχοι γλίτωσαν και από τα χειρότερα καθώς μέχρι το 86' έχαναν με 0-1!!!
Επιτυχιών συνέχεια για την ''Αστραπή'' Μεσοποταμίας που ξεπέρασε εύκολα το εκτός έδρας εμπόδιο της Ακαδημίας Κάστορα (0-2), ενώ τέλος ''διαζύγιο'' με ένα θετικό αποτέλεσμα εντός έδρας πήρε η ''Δόξα'' Κορησού μετά την ισοπαλία 2-2 που παραχώρησε στον Κεραυνό Χιλιοδένδρου (πρώτος βαθμός εκτός έδρας. Μάλιστα οι ''μαυραετοί''  ήταν και πίσω στο σκορ 0-2 για να φτάσουν στην ισοφάριση στην επανάληψη, ενώ για μία κόμη αγωνιστική δεν γεύτηκαν τη χαρά της νίκης στην έδρα τους (1 ισοπαλία και 4 ήττες)!!!