Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2023

B' ΕΠΣΚ - "Διπλό" του ΠΑΟΚ Κωσταραζίου κόντρα στον Κρόνο. (Αποτελέσματα & βαθμολογία)

Τα πολλά γκολ (22) και η επικράτηση των φαβορί ξεχώρισαν στην 11η αγωνιστική, στην οποία δεν σημειώθηκε καμία ισοπαλία.

Ρεπορτάζ Sentranews.gr

Η κατάσταση στην κορυφή παρέμεινε αμετάβλητη, αφού οι πρωτοπόροι εύκολα ή δύσκολα προχώρησαν με νίκες.

Η πρωτοπόρος της βαθμολογίας Φλατσάτα Οινόης πήρε ακούραστα τους 3 βαθμούς της νίκης κόντρα στη Νέα Καστοριά που αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Στην 2η θέση και στο -3 από την κορυφή διατηρήθηκε ο Κεραυνός Χιλιοδένδρου, ο οποίος αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο α’ ημίχρονο (1-2), κατάφερε στην επανάληψη να γυρίσει το ματς επικρατώντας τελικά με σκορ 4-2 της Καστοριάς Β’.

Την ανοδική τους πορεία συνέχισαν οι Ροσσονέρι που επιβλήθηκαν εύκολα του Ν. Μακροχωρίου με σκορ 3-0, συμπληρώνοντας τρία μαυς χωρίς ήττα.

Την ρεβάνς του α’ γύρου (1-2) πήρε ο ΠΑΟΚ Κωσταραζίου, ο οποίος μετά από ένα συναρπαστικό και δραματικό σε εξέλιξη ματς, πήρε τελικά το τρίποντο (4ο εκτός έδρας), επί του Κρόνου με σκορ 2-3.

Τέλος, την 2η νίκη μακριά από την έδρα του πήρε ο ΠΑΣ Λεύκης, καθώς επικράτησε με σκορ 1-3 των Ελπίδων Μεσοποταμίας.