Σάββατο 28 Μαρτίου 2015

21η αγωνιστική Α’ Κατηγορίας - Ήττα για τον ΠΑΟΚ Κωσταραζίου. (Αποτελέσματα & βαθμολογία)

Την ευκαιρία να πλησιάσει στην κορυφή ή και να διατηρηθεί στη 2η θέση έχασε ο ΑΟ Κάστωρ στην εκτός έδρας αναμέτρησή του με...
την Καλλιθέα στο μεταξύ τους τοπικό ντέρμπι της πόλης, το οποίο έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1, ματς στο οποίο η ομάδα του ΑΟ Κάστωρ είχε το προβάδισμα στο σκορ μέχρι και το 90’, λεπτό στο οποίο όμως δέχθηκε με πέναλτι το γκολ της ισοφάρισης.

Της… ανατροπής έγινε στο γήπεδο της Χλόης όπου η Ακαδημία Κάστορα πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα επιστρέφοντας στις νίκες μετά από 5 αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι στην αναμέτρησή τους με την Δόξα Αμπελοκήπων, παρότι βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ (0-2), κατάφεραν και βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσουν σε 2-2 πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου.
Στη συνέχεια οι μαυραετοί πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ 2-3, όμως και πάλι οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και με 2 γκολ που πέτυχαν έκαναν την ανατροπή, σημειώνοντας μία υπερπολύτιμη νίκη διατηρώντας ζωντανές τις ελπίδες τους για παραμονή στην κατηγορία.
Στις νικηφόρες εμφανίσεις μετά από 4 αγωνιστικές επέστεψε η ΑΕ Γραμμοχωρίων επικρατώντας με σκορ 1-3 στο Νεστόριο, σημειώνοντας ταυτόχρονα και τη 10η νίκη τους στο πρωτάθλημα.
Τα χαμόγελα της νίκης μετά από 2 αγωνιστικές επέστρεψαν και στην Αστραπή Μεσοποταμίας καθώς επικράτησε στην έδρα της με σκορ 2-0 της Δόξας Κορησού.
Το σκορ της ημέρας πέτυχε ο ΠΑΟ Καλοχωρίου συντρίβοντας με το ευρύ σκορ 5-2 τον ΠΑΟΚ Κωσταραζίου παίρνοντας παράλληλα και τη ρεβάνς του α’ γύρου (4-1), ενώ ο Νταηλάκης πήρε ακούραστα τους βαθμούς της νίκης (3-0) κόντρα στον Κεραυνό Χιλιοδένδρου που αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.
 Τέλος, αναβλήθηκε –λόγω σχολικών εκδρομών- το ντέρμπι Πολυκάρπης – Παναργειακού.