Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016

Xτίζει σερί ο ΠΑΟΚ Κωσταραζίου. Νίκη με 3-0 κόντρα στη Βασιλειάδα.

Τη δεύτερη σερί του νίκη πέτυχε η ομάδα του Κωσταραζίου κόντρα στον Εθνικό Βασιλειάδας με 3-0 για τη 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας.

Το σύνολο του Γιάννη Στεργίου, εμφανίστηκε ακόμη πιο βελτιωμένο, σε σχέση με τη προηγούμενη αναμέτρηση κόντρα στο Νεστόριο και με έναν Σμέρνο να πετάει ''φλόγες''.

Οι ομάδες σπατάλησαν το χρόνο στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς ουσιαστικές ευκαιρίες κι έτσι αυτό έληξε 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Κωσταραζίου με το Γ. Σμέρνο, πέτυχε γρήγορα το 2-0, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έχασαν τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσουν με πέναλτι σε 1-1. Το κερασάκι στη τούρτα έβαλε ο Δημήτρης Μ. Βλάχος, καθώς κέρδισε πέναλτι το οποίο και ο ίδιος εκτέλεσε, κάνοντας το τελικό 3-0.

Ο Σμέρνος πέτυχε, για δεύτερο σερί παιχνίδι, δύο τέρματα φτάνοντας τα 5 στο σύνολο, ενώ για το Βλάχο αυτό ήταν το πρώτο του γκολ για φέτος.

Η ομάδα του Κωσταραζίου, με αυτή τη νίκη, έφτασε τους 6 βαθμούς, ενώ ο Εθνικός έμεινε στους 3.