Τετάρτη 12 Απριλίου 2017

Πασχαλινός μποναμάς... για τον ΠΑΟΚ Κωσταραζίου. Με σβηστές τις μηχανές, 2-4 τους Ροσσονέρι. (Βαθμολογία - ανάλυση)

Εκτός έδρας νίκη με 4-2 για τον ΠΑΟΚ Κωσταραζίου, στον εξ αναβολής αγώνα για τη 15η αγωνιστική κόντρα στην Ακαδημία Ροσσονέρι, παίρνοντας ρεβάνς για την εντός έδρας γκέλα του πρώτου γύρου (1-1).

Με φόρα από τις τρεις σερί νίκες της, η ομάδα του Κωσταραζίου, ''παρέσυρε'' και την Ακαδημία φιλοδωρώντας την, με 4 τέρματα από το πρώτο ημίχρονο, φτάνοντας έτσι, στο μεγαλύτερο σερί νικών για τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Με αυτή τη νίκη, ο ΠΑΟΚ Κωσταραζίου έμεινε μόνος 4ος στη βαθμολογία, επιβεβαιώντας την ανοδική πορεία του και την απόκτηση αγωνιστικού ρυθμού στο δεύτερο γύρο.

Ο ΠΑΟΚ Κωσταραζίου δεν άφησε περιθώρια στους Ροσσονέρι, αξιοποιώντας όλες τις τελικές του προσπάθειες, διαμορφώνοντας έτσι το 0-4 στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο, το σύνολο του Γιάννη Στεργίου, έριξε το ρυθμό του κάνοντας συντήρηση δυνάμεων, έδωσε χώρους στην αντίπαλη ομάδα, με αποτέλεσμα να δεχθεί δύο τέρματα σε ανύποπτο χρόνο από ατομικά λάθη, χωρίς όμως τελικά να κινδυνέψει ώστε να χαθεί η νίκη.