Σάββατο 23 Μαρτίου 2013

ΠΑΟΚ Κωσταραζίου - Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 2-0 (Φωτό)

Eπιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τον ΠΑΟΚ.

Επιστροφή στη νίκες για τον ΠΑΟΚ Κωσταραζίου, κόντρα στον δεύτερο στη βαθμολογία Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας με 2 - 0, για την 21η αγωνιστική της Α' Κατηγορίας.

Κάτω από ιδανικές συνθήκες για ποδόσφαιρο, οι δύο ομάδες έπαιξαν κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο με την ομάδα του Κωσταραζίου να ανοίγει το σκορ, με τον πρώτο της σκόρερ Γιάννη Λάκη στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ Κωσταραζίου διπλασίασε τα τέρματά του, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Λιάπη. Η ομάδα της Καλλιθέας, είχε την ευκαιρία να μειώσει το σκορ και να ''ξαναμπεί'' στο παιχνίδι κερδίζοντας πέναλτι, όμως σπατάλησε την ευκαιρία καθώς ο ποδοσφαιριστής της Καλλιθέας έστειλε την μπάλα εκτός εστίας, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα.

Έπειτα από αυτή την αγωνιστική ο ΠΑΟΚ Κωσταραζίου βρίσκεται στην 10η θέση με 24 βαθμούς, ενώ ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας βρίσκεται στην 2η θέση με 40 βαθμούς.